A
Deforestacja Print E-mail

Czy wiecie czym jest DEFORESTACJA ?

To proces inaczej zwany wylesianiem, powodowany nadmiernym wykorzystywaniem gospodarczym lasów oraz zanieczyszczeniem środowiska. Dodatkowo każdy z nas kupując kolejną rolkę papieru, gazetę czy mebel przyczynia się do wylesiana terenów leśnych.

Co zrobić? Bo przecież każdy z nas meble posiada, lubi czasem coś przeczytać a i rolka papieru ułatwia codzienne życie..

Odpowiedź jest prosta !

1. Meble zawsze można odświeżyć , nadać im nowe życie i tym samym mieć coś niepowtarzalnego. Pamiętajcie nie zawsze nowe, lite drewno w salonie czy sypialni zapewni spokojny ekologiczny sen:)

2. Książki i gazety - możemy przekazywać z rąk do rąk przecież krąg znajomych nie musi czytać jednego artykułu w tym samym czasie. Kupiłeś czasopismo lub książkę przeczytaj i podaruj kolejnej osobie, ta kolejnej i tak dalej...W ten sposób jeden egzemplarz pożyje dłużej i zaoszczędzimy trochę drzew.

3. Co do rolki, cóż tu refleksja nasuwa się sama być użyta musi, ale zawsze może pochodzić z papieru makulaturowego. Jest wtedy ekologiczniej.

Te trzy proste kroki pozwolą dłużej cieszyć się zielonymi połaciami naszej pięknej planety. Pamiętaj bądź co dzień bardziej eko!!

ŚmiechŚmiechŚmiech

 

Spotkania na Wschodzie

Rodacy na Syberii

Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Stowarzyszeniu tytuł
"Miejsce Odkrywania Talentów"

"Kawa czy herbata" odkrywa talenty - program TV o projekcie
TWÓJ ROBOT

Patroni MedialniProgramy

 

 

  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)