informacja o dofinansowaniu PFR

Referencje

Zwierzęta przewidują ekologiczne katastrofy !! - część 2 Drukuj Email

Zwierzęta przewidują ekologiczne katastrofy !! - część 2

 

Jakie kolejne gatunki mogą pomóc nam zachować zdrowie w obliczu niebezpieczeństwa ? Kilka kolejnych gatunków opiszę poniżej.

4. Żaby

Jak przynosi wiedzę historia trzęsienia ziemi w południowo-wschodnich Chinach, przed wstrząsami przeczuwające niebezpieczeństwo żabyi ropuchy zaczęły panicznie , uciekać przez most w prowincji Jiangsu. To dziwne zachowanie uratowało je przed zginięciem w trakcie trzęsienia , które zjawiło się w niedługi czas po tej ucieczce. Obserwujący zachowanie płazów ludzie, nie zrozumieli przekazu, jednakże nauczeni doświadczeniem w chwili obecnej wszystkie nietypowe zachowania zwierząt rejestrowane są przez naukowców starających się skorelować je z nadchodzącymi zagrożeniami.

5. Słonie

Słonie posiadają niezwykłą zdolność przeczuwania katastrof związanych z wodą. Kiedy w 2004 roku pasące się u wybrzeża Filipin stado słoni nagle zaczęło potężnie trąbić i uciekać na pobliskie wzgórza, kilka godzin później miejsce zostało nawiedzone przez niszczycielską falę tsunami. Słonie , które wiozły na grzbiecie turystów uratowały im swoją szaleńczą ucieczką życie nie dając się praktycznie zatrzymać.

6. Niedźwiedzie

Niedźwiedzie maja niezwykle czułe zmysły, nie tylko węch dzięki któremu mogą wyczuć człowieka z odległości nawet powyżej 20km , ale także pozostałe. Ich zmysły posiadają niezwykłą zdolność przewidywania burz oraz innych katastrof ekologicznych. Wieloletnie prowadzone przez amerykańskich i kanadyjskich uczonych badania potwierdzają, że zwierzęta te opuszczają w popłochu swoje rewiry tuż przed burzą , pożarem czy inna katastrofą niszczącą tysiące hektarów lasów.


Podsumowując warto obserwować zachowania nie tylko dzikich, ale i naszych domowych pupili. Analizując ich każde inne czy dziwne z pozoru zachowanie, może nam bowiem to pomóc w ochronie zdrowia czy nawet życia.

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Stowarzyszeniu tytuł
"Miejsce Odkrywania Talentów"

"Kawa czy herbata" odkrywa talenty - program TV o projekcie
TWÓJ ROBOT

Patroni MedialniProgramy

 

 

  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)