informacja o dofinansowaniu PFR

Referencje

Energia z wody... Print E-mail

Energia prosto z wody !

Japońskie koncerny IHI oraz Toshiba postanowiły wykorzystać do pracy źródła odnawialne, których potęga drzemie w każdym niemal zakątku naszej pięknej planety. Pod lupą znalazły się pływy i prądy oceaniczne. Dokładniejszym badaniom został poddany jeden z dwóch największych prądów morskich. Mowa tu o Kuro Siwo, który jest w stanie przepływać z prędkością nawet 3 mil na godzinę. Dla lepszego zobrazowania prędkość taka jest w stanie zasilić w prąd kilka podwodnych turbin.

Jak zatem wyhttp://vlep.pl/dvqb98.jpgglądają takie mini elektrownie?

Jest to urządzenie zbudowane z dwóch przeciwbieżnych turbin zakotwiczone w specjalnym pudełku na dnie morskim. Turbina unosi się podobnie do balonika, aż do strategicznego punktu prądu morskiego. Ów przepływając porusza nią co powoduje wytworzenie energii  elektrycznej.  Prace badawcze mają trwać do 2017 roku kiedy to projekt ma być wprowadzony w życie. Jeżeli wszystko zostanie dobrze obliczone i sprawdzone taki sposób produkowania energii pozwoli na większą niezależność od paliw kopalnianych.

**Ciekawostka: W Szkocji już około 50% zapotrzebowania na energię pochodzi z OZE. Do 2020 r energia odnawialna ma stanowić 100% zapotrzebowania.**

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Stowarzyszeniu tytuł
"Miejsce Odkrywania Talentów"

"Kawa czy herbata" odkrywa talenty - program TV o projekcie
TWÓJ ROBOT

Patroni MedialniProgramy

 

 

  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)