wersja kontrastowa A- A+

informacja o dofinansowaniu PFR

Referencje

Zwierzęta przewidują ekologiczne katastrofy !! - część 1 Print E-mail

Zwierzęta przewidują ekologiczne katastrofy !! - część 1

 

Zwierzęta czasem nawet lepiej niż urządzenia elektronicznie potrafią przewidzieć zbliżające się niebezpieczeństwo. Szereg gatunków zwierząt dzięki swoim zmysłom  potrafi z wyprzedzeniem ponad 24-ro godzinnym przewidzieć katastrofy ekologiczne takie jak: trzęsienia ziemi, huragany, burze, tornada czy tsunami. Przykładów w świecie przyrody jest wiele. Ja postaram się wymienić te najbardziej interesujące.

1. Pszczoły

Dzięki włoskom, które pszczoły posiadają na swoim ciele potrafią wiele godzin przed ulewą przeczuć zmieniające się ciśnienie atmosferyczne zwiastujące opady. Warto zatem obserwować jak zachowują się te owady jeżeli nagle odlecą znad łąki warto schronić się w bezpiecznym miejscy bo może to oznaczać zbliżającą się burzę lub wichurę

2. Biedronki

Biedronki wyczuwają dzięki swoim zmysłom zbliżające się wysokie temperatury. Kiedy wyczują podnoszącą się niebezpiecznie temperaturę zbijają się w ciasne grupy co chroni ich przed wyschnięciem ich ciała. Warto obserwować przyrodę i czerpać z jej wiedzy.

3. Koty

Dzięki posiadanemu przez koty zakresowi fal dźwiękowych potrafią usłyszeć hałas , który towarzyszy drganiom skorupy ziemskiej w trakcie trzęsień ziemi. Dodatkowo o zbliżającym niebezpieczeństwie związanym z trzęsieniem ziemi informuje koci zmysł ostrzegania zmieniające się ciśnienie atmosferyczne. Kiedy zatem nasz domowy pupil czy całkiem dziki z rodziny kotowatych robi się nerwowy i niespokojny i za wszelką cenę ucieka ze swojej dotąd ulubionej miejscówki, oznaczać to może niebezpieczeństwo.

 

cdn...

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Stowarzyszeniu tytuł
"Miejsce Odkrywania Talentów"

"Kawa czy herbata" odkrywa talenty - program TV o projekcie
TWÓJ ROBOT

Patroni MedialniProgramy

 

 

  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)