PROJEKT BADAWCZY E-RURALNET Print E-mail

E-ruralnet jest projektem współfinansowanym przez Komisję Europejską w ramach Programu Lifelong Learning. Celem E-ruralnet jest zbudowanie europejskiej sieci na rzecz promocji kształcenia ustawicznego na odległość, wspieranego nowoczesnymi technologiami informacyjnymi.

Realizatorzy projektu E-ruralnet monitorują stan zaawansowania i możliwości nauczania na odległość (e-learningu) na obszarach wiejskich Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch. Rezultatem tych działań jest baza dobrych praktyk oraz innowacyjnych produktów i usług z zakresu e-learningu. Na stronie projektu umieściliśmy również studia przypadków, pochodzące z badań empirycznych diagnozujących rynek zawodowych szkoleń na odległość w każdym z 11 krajów uczestniczących w projekcie. Obecnie trwają badania uczestników zawodowych kursów na odległość oraz osób, które nigdy nie korzystały z tej formy edukacji. Jeśli chcą Państwo pomóc w realizacji badań serdecznie zapraszamy na stronę projektu i w zakładce ?kwestionariusze? wybór odpowiedniej dla siebie ankiety. Jesteśmy wdzięczni za Państwa odpowiedzi!

W ramach projektu pracujemy także nad przyjazną dla użytkownika komputerową grą dydaktyczną, mającą pomóc wszystkim zainteresowanym e-learningem w poznaniu jego specyfiki oraz w określeniu własnych potrzeb edukacyjnych. Gra jest dostępna w języku angielskim, ale wkrótce powstanie wersja polska. Zapraszamy do sprawdzania na stronie www.e-ruralnet.eu, gdzie znajdą Państwo bardziej szczegółowe informacje o projekcie.

Pragnąc zachęcić do współpracy wszystkie instytucje oferujące kształcenie na odległość, przedstawicieli małych, średnich i mikroprzedsiębiorstw, pracowników trzeciego sektora działającego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, lokalnych polityków, decydentów i działaczy społecznych organizujemy 11 spotkań o charakterze warsztatowym, które odbędą się w każdym z krajów uczestniczących w projekcie. W Polsce spotkanie będzie miało miejsce 3 marca 2011 roku w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!

Organizatorami spotkania są badacze z Zakładu Socjologii Obszarów Wiejskich Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołąja Kopernika. UMK jest partnerem projektu ze strony polskiej i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania. Prosimy o kontakt na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Spotkania na Wschodzie

Rodacy na Syberii

Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Stowarzyszeniu tytuł
"Miejsce Odkrywania Talentów"

"Kawa czy herbata" odkrywa talenty - program TV o projekcie
TWÓJ ROBOT

Patroni MedialniProgramy

 

 

  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)