MŁODZI, KREATYWNI, PRZEDSIĘBIORCZY Print E-mail

Program dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych,
uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.


O przedsiębiorczości można mówić w dwóch wymiarach: jako o akcie tworzenia i budowania czegoś nowego /nowego przedsiębiorstwa/ oraz jako postawie wobec życia, zespole cech, sposobie postępowania.

 

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że przedsiębiorczość jest dzisiaj cechą bardzo pożądaną…
…ale zechciej przekonać się, że są sposoby, które pozwolą Ci ją rozwinąć !

 

Udział w tym programie był wspaniałą ofertą dla tych, którzy już zastanawiają się
nad wyborem swojej ścieżki zawodowej!!!


W programie m.in.:

  1. warsztaty kształtujące postawę kreatywności i innowacyjności
  2. zajęcia przybliżające wiedzę związaną
    z tematem przedsiębiorczości
  3. nauka pisania biznesplanu
  4. podstawy rachunkowości
  5. podstawy prawa


Zajęcia w wymiarze 30 godzin, dostosowane były do grup wiekowych odbiorców. Zapewniliśmy dyżur psychologa i doradcy zawodowego.

Dodatkową atrakcją programu był KONKURS pt. ,,Firma moich marzeń” - jego zadaniem było przedstawienie wizji i opisu funkcjonowania własnego, małego przedsiębiorstwa,
a nagrodami - edukacyjne programy multimedialne.

 

WYNIKI KONKURSU:

Na konkurs "Firma moich marzeń" wpłynęło 29 prac.


Lista nagrodzonych osób:

I miejsce: Aleksandra Mioduszewska – Gimnazjum im. A. B. Dobrowolskiego nr 72, ul.Przybyszewskiego 45, opiekun: p. Lucyna Klimczak

II miejsce
: Tomasz Marchewka - Zespół Szkół Gastronomicznych im prof. Eugeniusza Pijarowskiego, ul. Poznańska 6/8, opiekun: p. Hanna Bernabiuk

III miejsce:
Grzegorz Wroński – Zespół Szkół Gastronomicznych im prof. Eugeniusza Pijarowskiego, ul. Poznańska 6/8, opiekun: p. Hanna Bernabiuk



Wyróżnienia:

Katarzyna Gaszewska - Gimnazjum im. A. B. Dobrowolskiego nr 72, ul. Przybyszewskiego 45, opiekun: p. Lucyna Klimczak

Marta Klimczak – Gimnazjum im. A. B. Dobrowolskiego nr 72, ul. Przybyszewskiego 45, opiekun: p. Lucyna Klimczak

Luiza Kristensen - Gimnazjum im. A. B. Dobrowolskiego nr 72, ul. Przybyszewskiego 45, opiekun: p. Lucyna Klimczak

Joanna Kandziora – Gimnazjum im. A. B. Dobrowolskiego nr 72, ul. Przybyszewskiego 45, opiekun: p. Lucyna Klimczak

Joanna Sinicyn/ Tomasz Szubert – Gimnazjum im. A. B. Dobrowolskiego nr 72, ul. Przybyszewskiego 45, opiekun: p. Lucyna Klimczak

Anna Michalak – Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi, Grójec, ul .Poświętne 17, opiekun: p. Barbara Dąbek

Łukasz Stasiak - Gimnazjum im. A. B. Dobrowolskiego nr 72, ul. Przybyszewskiego 45, opiekun: p. Lucyna Klimczak

Wioletta Nawrocka / Ewa Kącka - Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi, Grójec, ul .Poświętne 17, opiekun: p. Barbara Dąbek

Sebastian Makaruk - Gimnazjum im. A. B. Dobrowolskiego nr 72, ul. Przybyszewskiego 45, opiekun: p. Lucyna Klimczak

Barbara Domasiewicz - Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi, Grójec, ul .Poświętne 17, opiekun: p. Barbara Dąbek

Oto fragmenty najciekawszych, wyróżnionych prac:

* Prace zapisane są w formacie PDF. Do ich otwarcia niezbędny jest darmowy program Acrobat Reader - dostępny na stronie http://www.adobe.com/products/reader/.

 

Projekt zrealizowano przy współpracy finansowej
Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

 

Spotkania na Wschodzie

Rodacy na Syberii

Ministerstwo Edukacji Narodowej nadało Stowarzyszeniu tytuł
"Miejsce Odkrywania Talentów"

"Kawa czy herbata" odkrywa talenty - program TV o projekcie
TWÓJ ROBOT

Patroni Medialni



Programy

 

 

  • Polish (Poland)
  • English (United Kingdom)